سلامت روان سلامتی

7 روش تقویت اعصاب با گیاهان دارویی

تقویت اعصاب
نوشته شده توسط Paidar

تقویت اعصاب

بشر از قدیم الایام تا به امروز همیشه با استرس و اضطراب همراه بوده است . خصوصا امروزه و در قرن 21 بدلیل زیاد شدن دغدغه ها و ترافیک فکری ناشی از اتفاقات مختلف ، استرس و اضطراب بیشتر خود را در میان مردم نشان می دهد . از این رو راه های بسیاری برای تقویت اعصاب و آرامش انسان ها کشف شده . از انجام ورزش های مختلف تا خوراکی های مفید برای این امر . در ادامه این مقاله از وبسایت لبخند ما شما را با 7 راه تقویت اعصاب با طب سنتی و با گیاهان دارویی آشنا می کنیم .

 

خوراکی های مفید برای تقویت اعصاب

اگر میخواهید اعصاب خود را تقویت کنید از خوراکی های زیر زیاد استفاده کنید:
کنجد، شاهدانه، فوفل، سرنجان، مصطکی رومی، نارگیل، بوزیدان، نعنا خشک، قرص کمر، دارفلفل، مغز پسته، مغز گردو، زنجبیل، مغز فندق، عودالصلیب، تخم زبان گنجشک، دارچین، میخک، شوکوفه خرمای نر (طلع)، تخم کلم، تخم پیاز، زعفران، شنبلیله، کاسنی، تخم شلغم، تخم هویچ فرنگی، بهمن سفید، مغز ناخنک، تخم کتان، تخم شویت، هیل قرابی، بهمن سرخ، تخم زردک، سیب زمینی، ماش، قسط شیرین، جوز هندی، اسفناج، گلپر، پوست هلیله زرد، شیر، خولنجان، بامیه، ثعلب، کره، تخم مرغ، پنیر، سیاه دانه، فندق تلخ، خامه تازه، بادیان، جوانه گندم، دارچین، افتیمون شامی کوبیده با عسل، زنیان، تخم آفتابگردان، قرنفل، پسته وحشی، نان با پنیر و نعنا، مقدار کمی انقوزه که داخل کپسول خالی ریخته شده باشد، ماءالشعیر، تخم ترب، تخم یونجه، جندبید استر، تخم ریحان، بومادران، پرتقال شیرین، آلو، سیب درختی، گلابی، نخود، پیاز، به، گوجه فرنگی، انار، لوبیا، والک، برنج، لیمو، انگور شیرین.

تقویت اعصاب به روش های گیاهی

توجه از موارد درمان تنها به صورت تکی استفاده شود در صورتی که درمان با انجام یک روش موفق نبود سپس روش دیگر را امتحان کنید.

تقویت اعصاب (روش اول)
از هر کدام از مواد زیر یک مثقال را نرم بکوبید:
زرآوند، خردل سفید، شیطرج، برگ سداب، صمغ انجدان، مدحرج، حب القار، وج، دارفلفل، فلفل، سیاه دانه، عاقرقرها و سپس با دو برابر همه آن ها عسل قاطی کنید و در هر روز سه بار به اندازه ی یک فندق از آن بخورید.

تقویت اعصاب (روش دوم)
از هر کدام از مواد زیر 2 مثقال را نرم بکوبید:
بسبایج، پوست هلیله زرد، آمله ی مقشر، هلیله ی سیاه و سپس از اسطوخودوس هندی، شامی و افتیمون هر کدام 5 مثقال را تهیه کرده و نرم بسایید و عسل را با دو برابر وزن مواد قاطی کرده و در طول روز سه مرتبه صبح، ظهر و شب و هر بار به اندازه ی یک پسته از آن را میل نمایید.

تقویت اعصاب (روش سوم)
از هرکدام از مواد زیر 2 مثقال تهیه کرده و آن ها را نرم بکوبید:
سنبل الطیب، قاقله، نارمشک، جوزبوا، شقاقل، قرفه، تخم زبان گنجشک، عاقرقرها، بسباسه، مصطکی، خورلنجان، قرنفل و زنجبیل و از دار فلفل هم نیم مثقال تهیه کرده و همه مواد را نرم بکوبید و با دو استکان عسل قاطی کرده و روزی دو مرتبه در هر بار به اندازه ی یک فندق از آن بخورید.

کاهش استرس و اضطراب به روش گیاهی

تقویت اعصاب (روش چهارم)
از هر کدام از مواد زیر 2 مثقال را بسایید:
ریوند چینی، عود الصلیب، آمله ی مقشر، پوست هلیله ی زرد، ریشه ی انجبار، عاقرقرها، هلیله ی سیاه، قارقون و افتیمون شامی و با دو برابر وزن مواد عسل را قاطی کنید و در هر روز صبح و عصر و در هر بار به اندازه ی یک فندق از آن را بخورید.

تقویت اعصاب (روش پنجم)
آمله ی مقشر، جوزبوا، دارچین، سنبل، سعد، بسباسه، فلفل سیاه و مواد را با شکر قاطی کنید و در طول روز سه قاشق چای خوری از آن را در سه نوبت بخورید.

تقویت اعصاب (روش ششم)
از هر کدام از مواد زیر 10 گرم:
پوست هلیله کابلی، گل گاو زبان، ابریشم مقرض، بادرنجوبه، بسفایج، هلیله ی سیاه، پوست هلیله ی زرد را نرم بسایید و تخم گشنیر 5 گرم شلع تره 5 گرم، مصطکی رومی 20 گرم و اسطوخدوس هندی 20 گرم را نرم بکوبید و با 500 گرم عسل قاطی کرده و روزی سه نوبت از آن را میل کنید و هر نوبت یک قاشق شربت خوری باشد.

تقویت اعصاب (روش هفتم)
از هر کدام از این مواد 10 گرم:
زنجبیل، هلیله ی سیاه، پوست هلیله ی زرد، پوست هلیله ی کابلی، آمله ی مقشر، و از موادهای دیگر که نام برده میشود هم 20 گرم: تو دری سرخ و سفید، شقاقل، بهمن سقید، بهمن سرخ و 40 گرم هم از: تخم زبان گنجشک. سپس همه را با هم نرم بکوبید و بعد مغز بادام را نرم بکوبید و همه را با یک کیلو عسل قاطی کنید. و در سه نوبت از روز از آن مصرف کنید هر بار یک قاشق شربت خوری از آن بخورید.

تقویت اعصاب با طب سنتی

 

نظرات خود را در رابطه با روش های تقویت اعصاب و روان در بخش نظرات همین مطلب با ما و کاربران به اشتراک بگذارید .

پیام بگذارید