پیشگیری و بیماری ها سلامتی

6 راه برای درمان لرزش بدن یا رعشه

درمان لرزش بدن یا رعشه
نوشته شده توسط Paidar

درمان لرزش بدن یا رعشه

رعشه چیست؟

معمولا در افراد خجالتی یا کسانی که دائما تحت استرس و هیجانات روحی هستند و یا کسانی که با شکم پر شهوت رانی می کنند و یا کسانی که می ترسند لرزش بدن یا رعشه به وجود می آید. اگر رعشه به علت یک بیماری به وجود آمده باشد وقتی که آن بیماری درمان شود احتمالا لرزش هم کم خواهد شد.

درمان لرزش بدن با طب سنتی

توجه از موارد درمان تنها به صورت تکی استفاده شود در صورتی که درمان با انجام یک روش موفق نبود سپس روش دیگر را امتحان کنید.

درمان لرزش بدن یا رعشه (روش اول)
برای درمان رعشه استحمام در آب چشمه های گوگرد دار آب دم کرده ی استوخدوس هندی برای شستن عضو با محلول گوگرد، شستن عضو با صابون گوگرد به درمان رعشه کمک می کند.

درمان لرزش بدن یا رعشه (روش دوم)
عیارج فیقرا 40 گرم و از هر کدام از مواد زیر 10 گرم:
دارچین، شهم حنظل، سکبینج، عاقرقرها همه را با هم قاطی کرده و نرم بسایید و با کمی عسل مواد را به صورت خمیری سفت در آورید و به اندازه ی یک نخود قرص هایی درست کنید و میان مقداری آرد گندم ریخته و در یخچال نگه دارید و در طول روز سه نوبت صبح، ظهر و شب و هر نوبت 2 عددد از آن را بخورید و یونجه ی تازه را بکوبید و در هر روز سه مرتبه صبح و ظهر و شب را بر موضع ضماد کنید.

درمان لرزش بدن یا رعشه (روش سوم)
مقداری عسل را با اگیر ترکی 50 گرم که قبلا نرم کوبیده باشد قاطی کنید و در جای گرم نگه دارید و بعد از مدتی که ماند در هر روز سه نوبت صبح، هر و شب بعد از غذا یک قاشق شربت خوری از آن را بخورید.

درمان لرزش بدن یا رعشه (روش چهارم)
بذر یونجه ی ساییده شده را در آب  10 تا 20 دقیقه بجوشانید تا آب ان به نصف برسد بعد روغن زیتون را با آن قاطی کرده و دوباره آن را روی حرارت بگذارید تا خوب آب آن جمع شود و فقط روغن باقی بماند و روغن باقی مانده را در هر روز سه نوبت صبح، ظهر و شب بر موضع بمالید و اگر هوا هم آفتابی بود جلوی آفتاب بشینید  تا موضع خوب گرم شود تا حدی که خوب عرق کنید و اگر هوا آفتابی هم نبود کنار بخاری می نشینید تا خوب گرم شود تا حدی که عرق کنید.

درمان لرزش بدن یا رعشه (روش پنجم)
از هر کدام از مواد زیر 20 گرم:
تخم شربتی، خلال نارنج، فرنجمشک، استوخدوس هندی و همچنین از مواد زیر هم هر کدام 10 گرم:
عود هندی، بسباسه، مرمکی، جدوار، خولنجان، قرنقل و هیل قرابی، همهی مواد اول و دوم را با هم قاطی کرده و نرم بسایید و با یک کلیو عسل بدون موم قاطی کرده و در طول روز سه نوبت صبح، ظهر و شب هر نوبت یک قاشق شربت خوری از آن بخورید.

خوراکی های مفید برای درمان لرزش بدن یا رعشه
برای درمان رعشه خوراکی هایی مانند: چغندر پخته، برگ کلم و نوشابه کومبوچا نیز مفید است.

 

درمان رعشه در مزاج های سرد

کسانی که قبل از صبحانه آب سرد می نوشند یا کسانی که دائما آب یخ یا نوشیدنی های سرد می نوشند مبتلا به  رعشه یا لرزش اندام می شوند.
رازیانه 20 گرم و مصطکی رومی 20 گرم و همچنین عود هندی 10 گرم همه را با هم قاطی کرده و بسایید و با نیم کیلو عسل قاطی کنید و در طول روز سه نوبت صبح، ظهر و شب هر نوبت یک قاشق شربت خوری از آن را بخورید.

 

درمان رعشه با گیاهان دارویی

شما می توانید تجربیات و نظرات خود در رابطه با درمان لرش بدن یا رعشه را در بخش نظرات همین مطلب با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید .

همچنین می توانید برای آموزش درمان تشنج با طب سنتی به اینجا مراجعه کنید

پیام بگذارید