تناسب اندام سلامتی

5 روش طب سنتی برای لاغری و کاهش وزن

5 روش طب سنتی برای لاغری و کاهش وزن
نوشته شده توسط Paidar

لاغر شدن با طب سنتی

لاغر شدن و کاهش وزن به یک معضل برای افراد چاق و سنگین وزن تبدیل شده تا جایی که مانند یک رویا و آرزوی دست نیافتنی به آن نگاه می کنند . بسیاری از این افراد راه های مختلفی نظیر استفاده از داروهای مختلف تا ورزش های سنگین را در نظر میگیرند و یا دست به استفاده از رژیم های نادرست میزنند که اغلب نه تنها کملی یه کاهش وزن آن ها نمیکند بلکه عوارضی را نیز به همراه دارد . درواقع انجام تمارین ورزشی و یا رژیم های غذایی و یا استفاده از داروهای مختلف اغلب به صورت ناشیانه و بدون آگاهی صورت میگیرد که کاملا غلط و مضر هم هست . اما افرادی هم هستند که بصورت آگاهانه و با استفاده از برنامه های درست و مناسب نتایج فوق العاده ای گرفته اند . خوب با توجه به توضیحات فوق ، ما در ادامه روش های مختلف طب سنتی برای کاهش وزن و لاغر شدن را برای شما کاربران عزیز منتشر کرده ایم که میتوانید برای کاهش وزن به شیوه سنتی و کاملا سالم از آن بهره مند شوید . در ادامه این مطلب همراه ما باشید …

خوراکی هایی که برای لاغر شدن مضر است

اگر قصد دارید لاغر شوید باید از خورکی هایی که ذکر می شود پرهیز کنید:

انجیر خشک – عسل – برنج – سیب زمینی – پنیر – گوشت – کشمش – نمک – شیرنی های قنادی – تخم مرغ – شیر – روغن های مایع نباتی – خرما – قند نان قندی – میوه های روغنی و کره.
به هیچ عنوان از خوردنی هایی مانند سس ماینز، اسنک، قلوه، جگر، پیتزا، دل، همبرگر، مغز، آب گوشت چرب، کالباس، سوسیس، ماهی سوخاری یا سرخ شده، روغن حیوانی، بستنی پر چرب، روغن های جامد نباتی، مرغ سوخاری یا سرخ شده، ماست محلی پرچرب، سیب زمینی سرخ شده، پنیر پیتزا، خامه، بریان، کره، تخمه، بادمجان، کدوی سرخ شده، کتلت، ته دیگ پلو، انواع کوکو به هیچ عنوان استفاده نکنید یا مصرف این خوردنی ها را به حداقل برسانید.

خوراکی هایی که برای لاغر شدن مفید است

باید از خوراکی های که فرد را لاغر می کند استفاده کنید مانند:

آش سرکه، پیاز، هلو، گرمک، سرکه سیب، آب غوره، ماش، کاهو، آلبالو، خربزه، سرکه ی انگور، شلغم پخته، هویچ، گیلاس، هنوانه، آب لیمو، اسفناج، سیب درختی، توت فرنگی، آب پرتقال ترش، تره فرنگی، آلوچه براقانی، آب انگور سبز و نارس و حمام بخار نیز مفید است.
از خوراکی هایی مانند: انواع شکلات، ساندیس، نوشابه های مختلف، کیک خامه ای، عسل، قند، مربا، کیک خامه ای و شکلاتی، ویفر، بستنی یخی، آب نبات، کاچی، حلوا، شله زدی که با شکر درست شده باشد، بیسکویت های کرم دار، باقلوا، شربت، و پیراشکی استفاده نکنید یا به حداقل برسانید.

لاغری

کاهش وزن با طب سنتی

لاغر شدن با طب سنتی (روش اول)
برای درمان چاقی از هرکدام از مواد زیر 10 گرم:
زنیان،زیره ی سیاه، رازیانه، لاک مغسول، زیره ی سبز، سداب، مرزنجوش و همچنین از گل ارمنی هم 5 گرم همه را با هم قاطی کرده و نرم بسایید و بعد در یک لیتر آب جوش بریزید و بعد یک لیوان سرکه با آن قاطی کرده و در یخچال بگذارید و هر روز صبح ناشتا یک فنجان از موادی را که درست کرده اید بخورید و شب ها و ظهر ها یک فنجان عرق زیره را قبل از هر غذا بخورید.

لاغر شدن با طب سنتی (روش دوم)
از هر کدام از مواد زیر هر کدام 2 مثقال:
جنطیانا، سندروس، زرآوند، مرزنجوش، لاک مغسول و طویل همه را با هم قاطی کرده و نرم بکوبید و بعد در یک لیتر آب جوش مواد را بریزید و سپس به مواد دو استکان سرکه اضافه کرده و در جای خنک بگذارید و هر روز صبح ناشتا نصف استکان از موادی را که درست کرده اید بخورید و عرق زیره را به نسبت مساوی با آب قاطی کرده و در طول روز به جای آب از آن بخورید.

لاغر شدن با طب سنتی (روش سوم)
در طول یک هفته دو روز از آن را رژیم بگیرید و به غیر از انگور سبز چیز دیگیری را نخورید و در هر روز حداقل 1200 گرم از انگور سبز را بخورید و این رژیم را تا 4 هفته انجام دهید.

روش های سنتی برای کاهش وزن

لاغر شدن با طب سنتی (روش چهارم)
هر روز حتما 30 تا 40 دقیقه پیاده روی تند با قدم های کشیده و حتما از بینی نفس بکشید و قبل از اینکه پیاده روی را شروع کنید حتما 5 دقیقه آهسته پیاده روی کنید تا بدن شما گرم شود و آماده برای پیاده روی تند شوید و همچنین در آخر باید 5 دقیقه با حرکات آرام بدن را به وضعیت طبیعی برگردانید.

لاغر شدن با طب سنتی (روش پنجم)
روزانه از یک قاشق مربا خوری عسل یا 3 عدد پولکی یا 3 حبه قند یا 3 قاشق چایخوری شکر باید استفاده کنید.

و همچنین ما باید در رژیم غذایی تنوع داشته باشیم و ما میتوانیم از تمام مواد غذایی استفاده کنیم ولی باید مقدار آن ها را کم کنید.

 

توجه
– به یاد داشته باشید همیشه صبحانه انگور فراوان بخورید و تا ظهر چیز دیگری نخورید این کار را تا 40 روز ادامه بدهید.

– حتما از روغن مایع به جای روغن جامد استفاده کنید.

– هیچ وقت صبحانه را ترک نکنید فقط مقدار صبحانه باید کم باشد.

– از لبنیات مانند ماست، شیر، دوغ که همگی کم چرب باشند بخورید،

لاغر شدن با گیاهان دارویی

شما می توانید در بخش نظرات همین مطلب نتایج خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید .

همچنین برای دریافت رژیم غذایی مناسب برای لاغری به اینجا مراجعه کنید

پیام بگذارید