پیشگیری و بیماری ها سلامتی

5 روش درمان روماتیسم با طب سنتی

نوشته شده توسط Paidar

درمان روماتیسم

خوراکی های مفید برای روماتیسم

اگر فردی دچار روماتیسم و درد مفاصل شده است باید از این خوراکی ها بیشتر استفاده کند آب دم کرده برگ بابا آدم، مربای بالنگ، نان با دوغ و گل محمدی، گل قند با سکنجبین، مربای به، آش آبغوره زیاد، سوپ سبزی رقیق، رازیانه، شیر، کرفس، تره فرنگی، آبغوره آبلیمو، میخک، انجیر، ترخون گل کلم، رب غوره، زردآلو، ماهی، عسل، سیر، قلقاسی (سیب زمینی ترشی)، گلابی، ماست،  ترب سیاه، پیاز، سیب زمینی، گوجه فرنگی، آلو، آب انگور فرنگی سبز با عسل، آب هویج (ناشتا)، توت فرنگی، آب پرتقال با خرما ، انگور زرد و رسیده، سیب سرخ، آب پرتقال با آب خربزه، آب خربزه با آب انار، هلو، طالبی، گرمک، آلبالو، خرما، تمشک، انگور فرنگی، گیلاس و موز.

5 روش درمان روماتیسم با طب سنتی

توجه از موارد درمان تنها به صورت تکی استفاده شود در صورتی که درمان با انجام یک روش موفق نبود سپس روش دیگر را امتحان کنید.

درمان روماتیسم (روش اول)
برای درمان از هر کدام از مواد زیر یک مثقال گل محمدی سنامکی، ریوند چینی، پوست هلیله کابلی، چت روا، جاوشیر، آمله مقشر، هلیله سیاه، پوست هلیله زرد، مرمکی، انقوزه، سکبینج، قارقون و جندبیداستر همه مواد را قاطی کرده و مواد را بکوبید و با مقدار کمی گلاب مواد را به صورت خمیر سفت در آورید بعد خمیر را به صورت قرص هایی به اندازه یک عدد نخود در بیاورید و در سه نوبت صبح، ظهر و شب و در هر نوبت سه عدد از آن ها را بخورید.

درمان روماتیسم (روش دوم)
برای درمان ریشه کرفس، نانخواه، پوست ریشه رازیانه، سورنجان، انیسون، تخم کرفس، رازیانه و پوست ریشه ی کبر همه مواد را به یک اندازه با هم قاطی کرده و نیم کوب کنید و در هر روز یک مشت از دارو را بجوشانید و دارو را از صافی یا الک رد کنید و آب صاف شده آن را با نبات یا عسل شیرین کرده آن مقدار را در طول روز به مرور بخورید.

درمان روماتیسم (روش سوم)
به مدت پانزده هفته در درجه اول زیاد به حمام بروید و هر روز صبح ناشتا آب لیمو شیرین تازه را با کمی آب قاطی کنید و بخورید و تا ناهار چیز دیگری را نخورید این نسخه را هفته اول یک لیمو هفته دوم دو عدد لیمو و این روش را تا هفته هفتم که هفت لیمو شیرین است ادامه می‌دهید و هفته هشتم برعکس عمل می کنید تا به یک عدد لیمو شیرین برسید و اگر پایین شکم شما درد بگیرد نشانه بهبودی است و این نسخه را تا آخر انجام دهید و روزانه سبزی و میوه زیاد مصرف کنید.

درمان روماتیسم (روش چهارم)
مغز ناخنک، مرزنجوش، بابونه شیرازی، برنجاسف و بابونه گاو چشم همه مواد را به یک اندازه قاطی کرده و بجوشید آب غلیظ شده دارو را بر جایی که درد میکند مالش دهید.

درمان روماتیسم (روش پنجم)
برگ انگور فرنگی ۵۰ گرم را در یک لیتر آب جوش دم کنید و آن را از صافی یا الک رد کنید آب صاف شده آن را در سه نوبت و هر روز ۳ فنجان از آن را بخورید.

درمان روماتیسم با گیاهان دارویی

پیام بگذارید