پیشگیری و بیماری ها سلامتی

10 روش درمان اسهال با طب سنتی در خانه

نوشته شده توسط Paidar

درمان اسهال

مواد خوراکی که برای اسهال مفید است و باعث جلوگیری از اسهال میشود

خرما خرک، چای پررنگ، آش ماش پوست کنده، خرمای سبز و کال، سیر، کته برنج با ماست شیرین و تازه، مغز بادام پوست کنده، خواب شیر خشک بدون کفلمه و بدون آب، زالزالک، ماست شیرین کیسه انداخته، آش سماق، عرق، نعنا ماست شیرین و تازه باغ پونه، آب زردک، سنجد، نان ذرت، کوبیده هسته های انار، آب سیب درختی، قهوه غلیظ و تلخ، کوبیده هسته های انگور، آب هویج، تخم مرغ آب پز سفت با نعنا، دارچین، آبلیموی تازه، آب دم کرده نعنا و پونه، آب جوشانده برگ اسفناج، پونه خشک، فوفل، نعنا خشک، کشک بوداده، جوز هندی، هیل قرابی، پودر بلوط و آب جوشانده جفت.

10 روش درمان اسهال با طب سنتی در خانه

توجه از موارد درمان تنها به صورت تکی استفاده شود در صورتی که درمان با انجام یک روش موفق نبود سپس روش دیگر را امتحان کنید.

درمان اسهال (روش اول)
از هر کدام از مواد زیر 10 گرم فوفل، گلنار فارسی و بلوط و از هر کدام از مواد دیگر 20 گرم سیاه دانه و تخم مورد و از هر کدام از مواد دیگر 50  گرم مغز ناخنک و خارخاسک همه مواد را قاطی کرده و نیم کوب کنید و در سه نوبت صبح، ظهر و شب هر نوبت دو قاشق از دارو را بجوشید و دارو را از صافی رد کنید و آب صاف شده دارو را شیرین کرده و میل فرمایید از قبل کتیرا و صمغ عربی را نرم بکوبید و دو برابر کتیرا نشاسته را هم به آن اضافه کنید و نرم بکوبید و موقع خوردن دارو آن را بجوشید و بگذارید دارو سرد شود و یک قاشق چایی خوری از این پودرها که درست کرده اید را به دارو اضافه کنید و پودر را در دارو خل کنید و میل فرمایید.

درمان اسهال (روش دوم)
بلوط، تخم مورد، مصطکی رومی، تباشیر هندی، کتیرا مفتولی، صمغ عربی، گل ارمنی و هسته‌های انار بوداده همه مواد را به یک اندازه با هم قاطی کرده و نرم بسایید و در سه نوبت صبح، ظهر و شب هر نوبت یک قاشق شربت خوری از دارو را کفلمه می کنید و می توانید همراه شربت انار بخورید.

درمان اسهال (روش سوم)
زنیان، چای سفید، چای سبز و چای معمولی همه را با هم به یک اندازه قاطی کنید و بکوبید و در سه نوبت صبح، ظهر و شب یک قاشق غذاخوری از دارو را با مقداری ماست شیرین کیسه انداخت قاطی کرده و میل فرمایید.

درمان اسهال (روش چهارم)
مقداری جفت، چای معمولی، چای سفید و چای سبز را به همراه با یک نخود زعفران بجوشید و دارو را از صافی رد کنید و آب صاف شده دارو را میل فرمایید.

درمان اسهال (روش پنجم)
بادیان، پوست سبز پسته، چای سفید، تباشیر هندی، مصطکی رومی، گلنار فارسی  و فوفل همه مواد را به یک اندازه با هم قاطی کرده و نرم بسایید و در سه نوبت صبح، ظهر و شب یک قاشق غذاخوری از دارو را بخورید.

درمان اسهال (روش ششم)
گل و برگ پونه را بجوشید بعد آن را از صافی رد کنید و آب صاف شده آن را با نبات شیرین کرده و در روز 3 بار میل فرمایید.

درمان اسهال (روش هفتم)
نخود الوند، تخم خشخاش و پوست خشخاش را به یک اندازه مساوی بوداده و بعد نخودچی و بارهنگ را به یک اندازه مساوی با نبات لاهوری را با تمام مواد قاطی کرده و نرم بکوبید و به مرور میل فرمایید.

درمان اسهال (روش هشتم)
پیاز و سیب سرخ را به یک اندازه مساوی رنده کرده و سپس قاطی کنید و میل فرمایید.

درمان اسهال (روش نهم)
از هر کدام از مواد زیر 5 گرم گل حماض، خلال نارنج، پوست پسته و علف مخلصه مواد را با هم قاطی کرده و بجوشید و دارو را از صافی رد کنید و آب صاف شده دارو را با نبات شیرین کرده و در سه نوبت روزی شش استکان از دارو را میل فرمایید.

درمان اسهال (روش دهم)
هر کدام از مواد زیر 5 گرم چای سبز، پوست نارنج و پوست پسته همه مواد را با هم قاطی کرده و بجوشانید و دارو را از صافی رد کنید و آب صاف شده دارو را با نبات شیرین کرده و میل فرمایید.

درمان اسهال با گیاهان دارویی

پیام بگذارید