پیشگیری و بیماری ها سلامتی

روش های گیاهی درمان گوش درد در خانه

روش های گیاهی درمان گوش درد در خانه
نوشته شده توسط Paidar

درمان گوش درد

گوش درد چیست؟

گوش درد یکی از درد های گوش می باشد که بسیار آزاردهنده است، گوش درد ممکن است چه در کودکان و چه در بزرگسالان  اتفاق بیفتد و این یک امر طبیعی می باشد.
روش هایی به صورت خانگی و گیاهی در این مطلب آماده و برای شما قرار داده ایم که بدون عوارض و خطر میتوانید گوش درد خود را التیام بخشید.

 

درمان گوش درد به روش های گیاهی

توجه از موارد درمان تنها به صورت تکی استفاده شود در صورتی که درمان با انجام یک روش موفق نبود سپس روش دیگر را امتحان کنید.

برای التیام درد گوش باید معده را همیشه سبک نگه داریم. و از مصرف گوشت، پیاز و تخم مرغ اجتناب کنیم و برای درمان گوش درد یک یا چند قطره سرکه در گوش بچکانیم.

یک ترب سیاه را بیاورید و داخل آن را خالی کنید سپس کمی روغن زیتون را داخل ترب سیاه بیندازید، برای اینکه روغن زیتون داخل ترب به جوش آید ترب را در کنار آتشی می گذاریم و وقتی روغن به جوش آمد آن را در جایی می گذاریم تا روغن سرد شود و سپس روغن را در گوش می چکانیم.

شیر و آب مرزه تازه را با هم قاطی کنید و در گوش بچکانید.

کمی عسل را با آب نعنای تازه قاطی کرده و در گوش بچکانید.

در روغن فندوق دم برگ سوسن سفید را بخیسانید و روغنش را در گوش بچکانید.

با آب گرم یا شیر مادری که نوزاد دختر شیر می دهد شیره ی خشخاش ساییده شده را قاطی کنید و در پشت و اطراف گوش خود بمالید تا درد گوش خوب شود.

 

نسخه های مختصر برای درمان گوش درد

  • روغن هسته ی زردآلوی تلخ برای التیام گوش درد مفید است یکی دو قطره روغن آن را در گوش بچکانید.
  • کمی عسل و آب نعنای تازه را قاطی کرده و در گوش بچکانید.
  • نیم گرم از آب جوشانده جعفری را داخل گوش خود بچکانید.
  • کمی عسل را با آب نعنای تازه را با عسل قاطی کنید و در گوش خود بچکانید.

 

روش های گیاهی درمان گوش درد در خانه

درمان گوش درد هایی که به علت خاصی به وجود آمده اند

درمان درد گوش که بی علت درد گرفته

درد گوش در صورتی که بدون علت باشد یا اینکه دلیل درد گوش را ندانیم، چون دود انزروت برای درد گوش خوب می باشد پس گوش را بالای دود انزروت در آتش اندخته شده میگیریم.

 

درمان درد گوشی که بر اثر ضربه درد گرفته است

برای درمان درد گوشی که بر اثر ضربه ایجاد شده است، باید برای تسکین آن 6 عدد نخود چدروا را با چند قطره از شیر زنی که شیرده باشد قاطی کرده و آن را در داخل گوش و اطراف آن بمالید، سپس اندکی پشم یا پنبه گرم کنید و با پارچه ای روی گوش ببندید و سپس روی آن گوش بخوابید.

 

درمان گوش دردی که بر اثر سرمازدگی به وجود آمده باشد

برای درمان گوشی که بر اثر سرما زدگی یا باد درد گرفته است باید گوش را با دود عنبرنسارا دود داد.

 

درمان گوش دردی که بر اثر ورود آب به داخل گوش به وجود آمده باشد

برای درمان گوش دردی که بر اثر آب رفتن به داخل گوش ایجاد شده است باید روزی سه بار گوش را دود عنبرنسارا دهید، همچنین هم بهتر است روغن های گرم به پشت خود مالیده و قطره ای هم در گوش بچکانید.

 

درمان گوش دردی که بر اثر عفونت به وجود آمده باشد

برای درمان گوش دردی که عفونت در آن وجود داشته باشد،کمی آب وارده و کمی عسل با آن قاطی کرده و ان را بجوشانید سپس پنبه ای را در آن وارد کرده و پنبه آغشته شده به آن را در داخل گوش قرار دهید و روی همان گوش بخوابید.

 

درمان گوش دردی که بر اثر رطوبت به وجود آمده باشد

برای درمان گوش دردی که بر اثر رطوبت به وجود آمده باشید، اول رطوبت را خشک و از بین ببرید سپس کمی روغن زیتون و نفت سفید را قاطی کرده و در سه وعده شبانه روز صبح، ظهر و شب هر بار یکی دو قطره داخل گوش بچکانید.

 

درمان خانگی گوش درد

شما می توانید تجربیات و نظرات خود در رابطه با درمان گوش درد در خانه را در بخش نظرات همین مطلب با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید .

پیام بگذارید