تکنولوژی موبایل و تبلت

روش لغو پیامک های تبلیغاتی همراه اول و ایرانسل

روش قطع پیامک های تبلیغاتی ایرانسل و همراه اول
نوشته شده توسط ابراهیم شجاعی

پیامک های تبلیغاتی یا همان اس ام اس های همیشه مزاحم ! قطعا برای شما روزانه تعداد زیادی پیامک تبلیغاتی از طرف اپراتور سیمکارتتان ارسال میشود که شما نادیده و بدون این که حتی آن ها را باز کنید سریعا آن ها را حذف می کنید و یا بیخیال از روی این نوع پیامک ها میگذرید . با توجه به  بصرفه بودن ارسال اس ام اس انبوه ،  این شیوه تبلیغات خواهان زیادی دارد و از طرفی هم سود زیادی را وارد جیب اپراتور ها می کند لذا همین سبب شده تا مشترکین این دسته اپراتور ها روزانه با این تبلیغات بمباران شوند .

جالب تر اینجاست که این پیامک های تبلیغاتی که در ساعات پایانی شبانه روز به گوشی ها ارسال می شوند اغلب حاوی مطالبی غیرواقعی و با محتوای جعلی می باشند ، و بیشتر مزاحمت ایجاد می کنند تا اطلاع رسانی و تبلیغات. برخی از این پیامک ها نیز با ارائه اطلاعات نادرست ما را ترغیب می کنند که در مسابقات پیامکی شرکت کنیم که اینگونه پیامک ها می توانند سرقت اطلاعات مالی و شخصی ما را نیز به همراه د اشته باشند . به هر حال اکثر کاربران تلفن همراه از این تبلیغات خسته شده اند. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که میخواهید این پیامک ها را لغو کنید در ادامه همین مطلب از  وبسایت لبخند ما همراه ما باشید …

روش قطع کردن پیامک های تبلیغاتی

تعداد پیام‌های تبلیغاتی و ارزش افزوده مزاحم که در طول روز برای مشترکان ایرانسل و همراه اول ارسال می‌شود، تا حدی زیاد شده که کاسه صبر و تحمل صبورترین کاربران موبایل را لبریز کرده است. به همین دلیل تعداد زیادی از مشترکان تلفن همراه در ایران به دنبال راهی برای دریافت نکردن پیامک‌های مزاحم هستند. در این گزارش، راه‌های حذف پیامک‌های تبلیغاتی و ارزش افزوده در دو اپراتور همراه اول و ایرانسل را با هم مرور می‌کنیم

با توجه به نارضایتی اکثر کاربران تلفن همراه ، اپراتور های تلفن همراه راه های مختلفی را برای لغو پیامک های تبلیغاتی در نظر گرفته اند که در ادامه به آن ها می پردازیم .

 

جدیدترین روش لغو پیامک های تبلیغاتی

به تازگی تمامی اپراتورهای تلفن همراه از یک کد مشترک پشتیبانی می کنند که با استفاده از این کد شما می توانید تمام پیامکهای تبلیغاتی و پیامکهای مبتنی بر محتوی را لغو کرده و از دریافت انها جلوگیری کنید .

برای لغو تمامی پیامک های تبلیغاتی کافیست کد *800# را در گوشی خود وارد کرده و دکمه ok یا call را بزنید

در پاسخ منویی دریافت می کنید که  شامل 3 گزینه است

 1. مشاهده سرویسهای فعال
 2. قطع خدمات مبتنی بر محتوا
 3. قطع پیامک تبلیغاتی

گزینه اول برای شما سرویسهایی که مبتنی بر محتوی هستند را نمایش می دهند / این همان سرویسهایی است که به ازای دریافت پیامک از شارژ شما کم میشود

گزینه دوم برای غیر فعال کردن سرویسهای فعالی که در بالا گفتیم میباشد

پس از اگر مدام به ازای دریافت پیامک شارژ شما تمام می شود از این 2 گزینه استفاده کنید (البته در جریان باشید که در این سرویسها حتما خودتان ثبت نام کرده اید و هیچ اپوراتوری اجازی انجام خودسرانه ی این کار را ندارد)

گزینه سوم برای جلوگیری از پیامکهای تبلیغاتی که اکثر از مرکز پیامها مانند (100012346 و 2000012345) و از این قبیل شماره ها ؛ بوده و دیگر پیامکی از این شماره ها دریافت نخواهید کرد.

طبق اعلام اپراتورها نباید این عمل خللی در دریافت پیامکهای بانکی داشته باشد.

 

روش غیرفعال کردن پیامک های تبلیغاتی ایرانسل

برای قطع سرویس تبلیغاتی ایرانسل شما می توانید از 2 روش اقدام کنید :

– قطع سرویس از طریق پیامک

 • برای قطع سرویس از طریق پیامک کافیست عدد 2 را به 5005 ارسال نمایید.

– قطع سرویس از طریق تماس تلفنی

 • شما همچنین میتوانید با شماره 700 تماس بگیرید و با اتصال به اپراتور درخواست قطع این سرویس را بدهید.

 

روش لغو طرح های پیامکی 8282 ایرانسل

زمانیکه یکی از طرحهای پیامکی 8282 ایرانسل را فعال کرده اید ، این پیامکها از اعتبار شما کم می کند، برای غیر فعال کردن این پیامک ها مراحل زیر را اجرا کنید.
1-با خط خود یک پیامک به 131 فرستاده تا رمز ورود به ویترین ایرانسل به شما ارسال شود.
2-به سایت ویترین ایرانسل رفته (Vitrin.irancell.ir) و در بالای سایت گزینه ورود به سیستم را بزنید.
3- در بخش شناسه شماره موبایل خود را به صورت ********9893 وارد نمایید و در بخش رمز عبور دریافتی توسط پیامک را وارد نمایید.
2-در مرحله آخر به “سرویس مبتنی بر پیام کوتاه” رفته و در قسمت “شارژ خودکار- بسته های من” همه طرحهایی که فعال کرده اید لغو اشتراک کنید.

 

روش قطع پیامک تبلیغاتی همراه اول

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری اعلام کرد مشترکان تلفن همراه درصورت عدم تمایل به دریافت پیامک های تبلیغاتی می توانند لغو ارسال آن را تقاضا کنند.
با پیگیری رگولاتوری و به منظور پایه ریزی ساز و کار دائمی در زمینه ارسال پیامک تبلیغاتی با رضایت مشتری، سامانه ای در اپراتورها طراحی شده است که براساس آن مشترکان همراه اول درصورت عدم تمایل به دریافت پیامک تبلیغاتی عدد «1» را به شماره 8999 ارسال کنند و یا با شماره گیری دستوری *8999# دریافت تبلیغات را لغو کنند همچنین می توانند با مرکز اطلاع رسانی 9991 تماس گرفته و درخواست خود را ابراز کنند.
اگر مشترکی تمایل داشت مجدداً پیامک تبلیغاتی دریافت کند می تواند با ارسال عدد «2» به شماره 8999 نسبت به فعال سازی آن اقدام کند.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی درباره مشترکان اپراتور دوم تلفن همراه (ایرانسل) اظهار کرد: در حال حاضر مشترکان ایرانسل صرفاً پیام های اطلاع رسانی خدمات و سرویس های این اپراتور را دریافت می کنند که درصورت عدم تمایل به دریافت آن نیز می توانند عدد «2» را به شماره 5115 ارسال کنند تا این سرویس برای آن ها لغو شود.هزینه ارسال پیامک به این شماره رایگان است.همچنین می توانند از طریق خط ایرانسل خود با شماره 711 تماس گرفته و پس از برقراری ارتباط با اپراتور درخواست خود را مبنی بر عدم دریافت پیامک های تبلیغاتی ابراز نمایند.

 

پیام های تبلیغاتی که غیر قابل حذف هستند

برخی از پیامک‌ها که مشترک آن را تبلیغاتی می‌شمارد، بر اساس قوانین تبلیغاتی نیستند و جزء موارد اطلاع رسانی حساب می‌شود. این پیام‌ها به شرح زیر هستند. توجه کنید که بسیاری از بانک ها از مشترکان خود برای ارسال وضعیت تراکنش های مالی، ۱۰ هزار تومان درسال دریافت می کنند. برای عدم دریافت این پیامک ها، می توانید آن را غیر فعال کنید.

 • پیامک‌های قضایی
 • پیامک‌های انتظامی و پلیس
 • پیامک‌های تراکنش بانکی
 • پیامک‌های حکومتی و دولتی
 • پیامک‌های رگولاتوری
 • پیامک‌های اپراتور

سوالات خود را در بخش نظرات همین مطلب می توانید مطرح کنید .

پیام بگذارید