تکنولوژی موبایل و تبلت

روش فعال سازی تایید دو مرحله ای اینستاگرام

نحوه فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای اینستاگرام Two step verification
نوشته شده توسط ابراهیم شجاعی

فعال سازی رمز دو مرحله ای اینستاگرام

احراز هویت دو مرحله ای یا همان رمز دوم Two step verification ، یک قابلیت بسیار کاربردیست که به اپلیکیشن اینستاگرام افزوده شده . با فعال سازی این قابلیت ریسک هک شدن پیج اینستاگرام شما به شدت کاهش میابد . اینستاگرام یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین شبکه های اجتماعی است که افراد زیادی در سرتار سر دنیا روزانه در آن فعالیت می کنند . همین امر سبب شده تا افراد سودجو از این بستر سوء استفاده کنند و اقدام به هک و نفوذ به پیج کاربران این شبکه اجتماعی کنند . اینستاگرام برای جلوگیری از این کار یک قابلیت بسیار کاربردی به نام “تایید هویت دو عاملی” را در نظر گرفته که کاربران با فعال کردن آن می توانند از هک و نفوذ افراد متفرقه به پیج خود جلوگیری کنند . درواقع با  فعالسازی این قابلیت ضریب امنیت پیج شما در اینستاگرام به شدت بالا میرود .

 

تایید دو مرحله ای اینستاگرام چیست ؟

خب قبل از شروع آموزش ، یک توضیح نسبتا مختصر در رابطه با تایید دو مرحله ای اینستاگرام برای شما عزیزان ارائه میدهیم .

با فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای Two Factor Authentication یک سطح امنیتی اضافه تر را برای ورود به حساب اینستاگرام خود در نظر میگیریم . درصورتی که تایید هویت دو مرحل ای روی اکانت اینستاگرام شما فعال باشد . هنگام ورود به پیج ، علاوه بر وارد کردن یوزرنیم و پسورد ، یک کد نیز روی شماره همراه شما پیامک می شود که باید آن را در اینستاگرام جهت تایید هویت وارد کنید . درواقع برای ورود به حساب ، علاوه بر ورود نام کاربری و رمز عبور ، کد ارسالی توسط اینستاگرام را نیز باید وارد کنید . با این کار درصورتی که هکری اقدام به هک کردن پیج شما کند ، اگر یوزرنیم و پسورد پیج شما را در اختیار داشته باشد باز هم به مشکل بر میخورد ! چرا که باید کدی که روی تلفن همراه شما ارسال شده را هم در اختیار داشته باشد . پس تا اینجا متوجه شدیم که یکی از مهم ترین اقدامات برای جلوگیری از هک اینستاگرام فعال سازی تایید هویت دو مرحله ای است .  در ادامه همراه ما باشید تا بصورت تصویری و قدم به قدم نحوه فعال سازی تایید دو مرحله ای ایتستاگرام را یاد بگیرید .

فعال سازی تایید هویت دو عاملی اینستاگرام

برای شروع از منوی سمت چپ پیج اینستاگرام خود ، گزینه آخر یعنی “تنظیمات” را انتخاب کنید . (مانند تصویر زیر)

آموزش فعال سازی رمز دو مرحله ای اینستاگرام

سپس مانند تصویر زیر از منوی تنظیمات ، گزینه “حریم خصوصی و امنیت” را انتخاب کنید .

آموزش فعال سازی رمز دو مرحله ای اینستاگرام

حالا از منوی این قسمت باید گزینه “احراز هویت دو عاملی” را لمس کنید تا وارد بخش مربوطه شوید .

آموزش فعال سازی رمز دو مرحله ای اینستاگرام

در این صفحه یعنی “افزودن امنیت مضاعف با احراز هویت دو عاملی” دکمه پایین صفحه یعنی “شروع به کار” را لمس کنید .

آموزش فعال سازی رمز دو مرحله ای اینستاگرام

ما قصد داریم روش امنیتی خود را (ارسال پیامک) انتخاب کنیم . یعنی هر بار برای ورود ، یک پیامک کد تایید هویت از طرف اینستاگرام بر روی شماره همراه ما ارسال شود . به همین جهت مانند تصویر زیر مقابل گزینه پیامک ، دکمه لغزان را به سمت راست بکشید تا فعال شود .

آموزش فعال سازی رمز دو مرحله ای اینستاگرام

خب همانطور که در تصویر زیر می بینید کد تایید هویت از طرف اینستاگرام برای ما ارسال شده . همان کد را باید در اینستاگرام وارد کنید و روی دکمه “بعدی” کلیک کنید .

آموزش فعال سازی رمز دو مرحله ای اینستاگرام

در آخرین مرحله تعدادی کد با عنوان کد های بازیابی در اختیار شما قرار داده می شود تا درصورتی که هنگام ورود ، سیمکارتتان در دسترستان نبود و یا به هر دلیلی شرایط دریافت کد تایید را نداشتید ، از این کد های بازیابی می توانید برای ورود به پیج خود استفاده کنید . به همین منظور یک عکس از این صفحه بگیرید و نزد خود بصورت خصوصی نگه دارید .

آموزش فعال سازی رمز دو مرحله ای اینستاگرام

تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام فارسی

به پایان این مطلب آموزشی رسیدیم . نظرات و یا مشکلات خود را در بخش نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید .

همچنین برای آموزش خصوصی کردن اکانت اینستاگرام در نسخه 2019 می توانید به اینجا مراجعه کنید

پیام بگذارید