تکنولوژی کامپیوتر نرم افزار

روش رفع ارور Stop Working در ویندوز 7 ، 8 و 10

روش رفع ارور Stop Working در ویندوز 7 ، 8 و 10
نوشته شده توسط ابراهیم شجاعی

روش رفع ارور Stop Working در ویندوز 7 ، 8 و 10

Application.exe has stopped working یکی از رایج ترین و معروف ترین ارور های سیستم عامل ویندوز می باشد که قطعا همه کاربران با این ارور رو به رو شده اند ! این پیغام خطا زمان اجرای یک بازی و یا نرم افزار ظاهر می شود . درواقع ممکن است شما یک نرم افزار یا بازی را ران کنید اما بجای اجرای آن ، با پیغام خطای has stopped working رو به رو شوید . این ارور سالهاست که در نسخه های مختلف ویندوز وجود داشته و دارد . با آپدیت های مختلفی که مایکروسافت طی این سال ها منتشر کرده تغییرات چشمگیری در ظاهر و تنظیمات این سیستم عامل ها شده اما متاسفانه پیغام ارور has stopped working همچنان در ویندوز وجود دارد . به هر صورت ما معتقدیم تنها چیزی که علاج ندارد مرگ است 🙂 و قطعا راه های مختلفی برای رفع این خطا و ارور معروف وجود دارد . پس در ادامه این مقاله از وبسایت جامع لبخند ما همراه باشید تا با هم تمامی مراحل حل مشکل ارور has stopped working را یاد بگیریم .

 

حل مشکل ارور  stop working با آپدیت کردن ویندوز

بروزرسانی ویندوز به احتمال خیلی زیاد مشکل stopped working را از بین می برد . چرا که با بروزرسانی ویندوز تمام درایور های سخت افزاری سیستم شما نیز آپدیت می شوند و این امر بسیاری از مشکلات و خطاهای موجود در ویندوز را از بین می برد .

برای بروز رسانی ویندوز ابتدا مطمئن شوید که اینترنت شما به سیستم متصل باشد . سپس وارد کنترل پنل شوید و بر روی گزینه Windows Update کلیک کنید و در پنجره باز شده این ویژگی را فعال کرده و بر روی دکمه Check for update کلیک کنید تا فراید بروزرسانی سیستم عامل کامل طی شود .

روش رفع ارور Stop Working در ویندوز 7 ، 8 و 10

حل مشکل Stop Working ویندوز اکسپلورر

گاهی به دلیل این که فایل های تصویری موجود در سیستم خراب می شوند Windows Explorer متوقف می شود . حل این مشکل هم مانند بقیه خطاهای ویندوز راهکاری دارد . برای حل این مشکل ویندوز اکسپلورر یا همان My Computer را باز کنید . از سربرگ موجود در این پنجره روی منوی Organize  کلیک کنید و گزینه Folder And Search Options را انتخاب کنید .

روش رفع ارور Stop Working در ویندوز 7 ، 8 و 10

در پنجره باز شده مانند تصویر زیر به سربرگ View بروید و تیک گزینه Always Show Icons, Never Thumbnails را بزنید و در نهایت روی دکمه OK کلیک کنید .

روش رفع ارور Stop Working در ویندوز 7 ، 8 و 10

رفع ارور Stop Working در Kmplayer و سایر نرم افزارها

روی آیکن Computer کلیک راست کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید.
Advanced System Settings را انتخاب کنید.
سربرگ Advanced را انتخاب کنید.
در قسمت Performance دکمه Settings را انتخاب کنید.
روی سربرگ Data Execution Prevention کلیک کنید.
گزینه Turn On DEP For All Programs And Services Except Those I Select را انتخاب کنید.
روی Add کلیک کنید و پوشه برنامه مشکل دار را انتخاب کنید و فایل اجرایی برنامه را کلیک کنید.
استثناها را تنظیم کنید و برای اعمال تغییرات روی OK کلیک کنید.

روش رفع ارور Stop Working در ویندوز 7 ، 8 و 10

حل مشکل ارور stop working در ویندوز 10

حل مشکل Stop Working با ویروس یابی

ویروس ها و فایل های مخرب همیشه مشکل ساز بوده و هستند . یکی از دلایل وجود ارور stop working و بسته شدن برنامه ها میتواند همین ویروس ها یا همان فایل های مخرب باشند . درواقع ویروس ها با آلوده کردن فایل اجرایی نرم افزار مورد نظر باعث خراب شدن آن می شوند . بنابراین در ابتدا مطمئن شوید که یک آنتی ویروس قوی و کاملا بروز را بر روی سیستم خود دارید و هر چند وقت یکبار حتما سیستم را با آنتی ویروس کاملا اسکن کنید . چرا که برخی از ویروس ها از فایروال ویندوز و آنتی ویروس نیز میگذرد .

Windows Defender یکی از ابزار های مناسب ویندوز برای اسکن سیستم می باشد که در ادامه یاد میگیرید که چطور با این ابزار سیستم خود را اسکن کنید و مشکل خطای stop working را از بین ببرید .  برای استفاده از این ابزار ویندوز ، مراحل زیر را طی کنید.

در کادر جستجوی Start عبارت Windows Defender را تایپ کنید.
در نتایج ظاهر شده ابزار Windows Defender را انتخاب کنید.
Advanced Scans را انتخاب کنید.
بعد از مراحل بعدی سیستم شما ریستارت می شود پس حتما برنامه هایی که دارید مانند ورد یا فتوشاپ و … را ذخیره کنید.
در پنجره ظاهر شده گزینه Windows Defender Offline Scan را انتخاب کنید.
روی Scan Now کلیک کنید.
کامپیوتر شما ریستارت می شود و فرایند اسکن شروع می شود (فرایند اسکن مغمولا بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان می برد).

روش رفع ارور Stop Working در ویندوز 7 ، 8 و 10

حل مشکل Stop Working در بازی ها

اگر بازی شما به طور ناگهانی بسته می شود در ابتدا چک کنید که برنامه های اضافه مانند DirectX و NET Framework یا کلاینت های جانبی روی سیستم نصب باشند و همچنین چک کنید که درایور کارت گرافیک سیستم به آخرین نسخه بروزرسانی شده باشد . درصورتی که مطمئن شدید که بازی را کاملا به درستی و سالم نصب کرده اید و همچنین کلاینت های جانبی نیز نصب هستند ، باید از آپدیت بودن درایور های سخت افزاری خصوصا کارت گرافیک اطمینان حاصل کنید .

حل مشکل Stop Working در بازی ها

برای آپدیت کردن درایور های سخت افزاری سیستم خود از نرم افزار درایور مکس هم می توانید استفاده کنید . این نرم افزار به صورت خودکار آخرین نسخه درایور های سیستم شما را از اینترنت جستجو و دانلود و نصب می کند . برای دانلود نرم افزار DriverMax میتوانید از اینجا اقدام به دانلود کنید

حل مشکل Stop Working با استفاده از CMD

خراب شدن فایل های سیستمی شما نیز یکی دیگر از دلایل وجود این ارور است . برای بررسی و تعمیر این فایل ها باید از طریق CMD اقدام کنید .

خوب برای شروع  روی دکمه Start کلیک کنید و Cmd را در کادر جستجو تایپ کنید . سپس روی CMD کلیک راست کنید و از منوی کلیک راست گزینه Run As Administrator را انتخاب کنید

حل مشکل Stop Working با استفاده از CMD

حالا در پنجره باز شده عبارت sfc /scannow را تایپ کنید و اینتر کنید. منتظر بمانید تا فرایند بررسی و تعمیر  100% کامل شود.

حل مشکل Stop Working در بازی ها و نرم افزارها

اگر مراحل بالا را انجام دادید اما همچنان ارور Stop Working برای شما نمایش داده می شود میتوانید از این روش نیز برای رفع مشکل استفاده کنید .

در کادر جستجوی Start عبارت msconfig  را تایپ کنید.

حالا مانند تصویر زیر روی msconfig کلیک راست کنید و از منوی کلیک راست گزینه Run As Administrator را انتخاب کنید. خوب می بینید که ابزار System Configuration اجرا می شود.

حل مشکل Stop Working در بازی ها و نرم افزارها

از سربرگ ها Gerneral را انتخاب کنید و Selective Atartup را انتخاب کنید. سپس گزینه Load Startup Items را از حالت انتخاب خارج کنید.

حل مشکل Stop Working در بازی ها و نرم افزارها

حالا سربرگ Services را انتخاب کنید و گزینه Hide all Microsoft services را انتخاب کنید. سپس دکمه Disable all را انتخاب کنید و در نهایت روی دکمه OK کلیک کنید .

حل مشکل Stop Working در بازی ها و نرم افزارها

خوب پس از طی کردن مراحل فوق ، حالا سیستم را در حالت نرمال راه اندازی کنید  . درصورتی که ارور Stop Working از بین رفت و مشکل حل شد ، پس نتیجه میگیریم که یک نرم افزار خاص باعث ایجاد این مشکل شده است. باید برنامه را شناسایی کنید و آن را پاک کنید.

بعد از این که سیستم را در حالت نرمال بارگذاری کردید مراحل زیر را طی کنید .

از منوی استارت Start و در کادر جستجو عبارت msconfig را سرچ کنید.

روی msconfig راست کلیک کنید و گزینه Run As Administrator را انتخاب کنید.

از پنجره باز شده سربرگ General را انتخاب کنید و روی گزینه Normal startup کلیک کنید. و در نهایت نیز روی دکمه OK کلیک کنید و سیستم خود را یک بار ری استارت کنید.

حل مشکل Stop Working در بازی ها و نرم افزارها

در اینجا لازم است شما برنامه های خراب را از Startup حذف کنید. برای حذف برنامه های خراب از Startup روی سربرگ Startup کلیک کنید. حالا برنامه های خراب و ناخواسته را از حالت انتخاب خارج کنید.

خرابی RAM یکی از دلایل ارور Stop Working

گاهی ممکن است مشکل ارور Stop Working یک ایراد نرم افزاری نباشد و Ram سیستم به خوبی عمل نکند . بنابراین از صحت عملکرد رم کامپیوتر خود نیز اطمینان حاصل کنید .

خرابی RAM یکی از دلایل ارور Stop Working

رفع ارور Stop Working با ری استارت کردن برنامه

یکی از کارهای بسیار ساده اما بسیار موثر برای رفع این مشکل ، راه اندازی مجدد برنامه ای هست که دچار مشکل شده .پس برنامه را کاملا ببندید و مطمئن شوید که در پس زمینه ویندوز هم باز نباشد . برای این که از بسته شدن برنامه مطمئن شوید می توانید به Task Manager مراجعه کنید . برای این کار به تسک منیجر مراجعه کنید و ببینید که برنامه مد نظر در لیست برنامه های در حال اجرا هست یا خیر . اگر نبود پس برنامه کاملا بسته شده است. درصورتی که همچنان در حال اجرا بود باید روی آن در تسک منیجر کلیک راست کنید و گزینه End Task را انتخاب کنید .

همچنین میتوانید محض اطمینان کلا سیستم را یک بار ری استارت کنید . در آخر برنامه را اجرا کنید . درصورتی که همچنان با ارور Stop Working رو به رو شدید از روش های دیگر بهره بگیرید.

رفع ارور Stop Working با نصب آخرین نسخه NET Framework 

آخرین روشی که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم نرم افزار نت فریم ورک است . طبق تجربه اکثر کاربران که با ما به اشتراک گذاشتند ، نصب آخرین نسخه نرم افزار NET Framework بر روی ویندوز است . پس درصورتی که روش های بالا موثر نبودند حتما آخرین نسخه این نرم افزار را نصب کنید .

رفع ارور Stop Working با نصب آخرین نسخه NET Framework 

 

به پایان این مقاله رسیدیم . حتما و حتما تجربیات خود را در رابطه با رفع مشکل ارور stopped working با ما و دیگر کاربران از طریق بخش نظرات همین مطلب به اشتراک بگذارید . با آرزوی موفقیت برای شما دوستان گلم .

حل مشکل stop working در ویندوز 7

پیام بگذارید