پوست و مو سلامتی

درمان شوره سر به روش های گیاهی در خانه

شوره سر
نوشته شده توسط Paidar

درمان شوره سر

شوره سر چیست؟

شوره سر که به صورت دانه های سفید رنگ در بین موها دیده میشود یکی از مواردی هست که اکثر مردم با آن مواجه میشوند. برخی متخصصین پوست و مو شوره سر را یک امر طبیعی میدانند.
التهاب پوست سر یا قارچ های روی پوست سر میتواند باعث ایجاد شوره سر شوند البته همیشه اینگونه نخواهد بود.
روش های درمان شوره سر به صورت خانگی و گیاهی را برای شما آماده کرده ایم که با استفاده از آن ها میتوانید شوره سر را قطع و درمان کنید.

توجه از موارد درمان تنها به صورت تکی استفاده شود در صورتی که درمان با انجام یک روش موفق نبود سپس روش دیگر را امتحان کنید.

درمان شوره سر به روش گیاهی

روش های مختلفی برای درمان شوره سر وجود دارد ما چندیدن روش های گیاهی و خانگی بدون عوارض جانبی را در زیر به آماده و برای شما قرار داده ایم.

سرکه را به همراه شنبلیله و سفیده ی تخم مرغ قاطی کرده و بر سر خود بمالید. پس از گذر چند ساعت به حمام بروید.

گاهی اواقات با اب ترب یا اب شنبلیله سر خورد را ماساژ دهید.

30 گرم از برک گلپر و 30 گرم از برگ گزنه را در نیم لیتر الکل 90 درجه بریزید، سپس درب ان را محکم بسته وزیر نور آفتاب به مدت 15 روز گذاشته پس از آن صاف کرده و هر بار در یک لیوان آب یک قاشق آن را مخلوط کنید و در صبح و شب بر سر خود بمالید.

آب لیمو ترش و تفاله ی سرکه و تفاله ی غوره را قاطی کنید سپس روی سر خورد بمالید و بعد از گذشت 4 ساعت سر خود را در حمام بشویید بعد از انجام این کار نیز سر خود را با قره قروت حل شده بشویید و سپس دوش بگیرید.

 

درمان شوره سر در منزل

مقداری روغن کنجد یا روغن زیتون آماده کنید سپس پر سیاوشان ، پیاز عنصل، تخم ترب و کندش را در آن قاطی کرده و چند ساعت قبل از رفتن به حمام برو روی سر خود بمالید سپس به حمام رفته و سر خود را با جوشانده ی گل زوفا بشویید.

به جای استفاده از شامپو و یا صابون شما میتوانید از دستور زیر استفاده کنید: گل ختمی، گل بابونه ی شیرازی، گل ریواس، مورد، کتیرا و لیموترش خشک شده از این موارد هر کدام 50 گرم را قاطی کرده و نرم بسایید پس از انجام مراحل بالا آن ها را در یک کیلو گرم صدر قاطی کرده و با هر بار مراجعه به حمام مقداری از مواد درست شده را با آب گرم خمیر کنید و سرتان را با آب آن بشویید پس از مدتی دوش بگیرید.

 

درمان شوره سر در خانه

شما می توانید تجربیات و نظرات خود در رابطه با درمان شوره سر در خانه را در بخش نظرات همین مطلب با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید .

پیام بگذارید