پیشگیری و بیماری ها سلامتی

روش های گیاهی درمان سینوزیت درخانه | درمان سینوزیت

سینوزیت
نوشته شده توسط Paidar

درمان سینوزیت

سینوزیت چیست؟

به التهاب یا ورم استر سینوس ها سینوزیت می گویند. سینویس ها همیشه باید پر از هوا باشند اما زمانی که سینوس ها از جرم پر شوند باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها به راحتی در این محل رشد خواهند کرد و این باعث عفونت می شود.
برخی از مشکلاتی که باعث به وجود آمدن سینوزیت می شوند مثل: سرما خوردگی، پولیپ بینی، رینیت آلرژیک و یا تیغه بینی منحرف است.

 

انواع سینوزیت

سینوزیت دارای انواع مختلف می باشد:
سینوزیت حاد – سینوزیت نیمه حاد – سینوزیت مزمن – سینوزیت بازگشت کننده

 

عوامل ایجاد سینوزیت

برخی عواملی که باعث ابتلا به سینوزیت می شوند:
فیبروز سیستیک – سیستم ایمنی ضعیف شده – کشیدن سیگار – رینیت آلرژیک یا تب یونجه

 

علائم سینوزیت

برخی علائم نشان دهنده سینوزیت:
سرفه و خلط – ترشحات بینی – درد و یا فشار برروی صورت گرفتگی بینی – کاهش و یا فقدان حس بویایی

 

درمان خانگی سینوزیت

سینوزیت در بعضی در حالت ها بعد از مدتی خود به خود درمان خواهد شد و برای ساکت کردن درد می توانید از مسکن در حد مجاز استفاده کنید و از بخور هم برای پاک کردن بینی استفاده کنید.

 

برای درمان سینوزیت از هرکدام از این مواد 20 گرم: مخلصه، شاتره، گل محمدی، پوست هلیله ی زرد، اسطوخدوس هندی، مرزنجوش، بادیان، برگ سنا، پوست خشخاش، بابونه ی شیرازی، ریوند چینی، سیاه دانه، تخم گشنیز، تخم کاسنی، بادنجبویه، پرسیاوشان، ریشه کاسنی، تاجریزی، مغز ناخنک و گل نیلوفر را با هم قاطی کنید و آن ها را به بیست قسمت تقسیم کنید و هر شب یک قسمت از بیست قسمت را در 1/5 لیوان آب بخیسانید و صبح آن را با همون آب که خیسانده بودیم بجوشانید و سر را خوب با آن بخور دهید و هنگامی که آب داخل ظرف نصف شد آن را از الک رد کنید و آب آن را شیرین کنید و تا گرم است بخورید و تفاله ی آن را در 1/5 لیوان آب جوش بخیسانیم و در شب همانند صبح عمل کنیم و هر روز در سه نوبت هر نوبت 2 قطره روغن بنفشه بادام را در سوراخ های بینی بچکانید.

ضمنا برای خارج کردن عفونت ها و ترشحات داخل سینوس ها روزی یک تا دو مرتبه انفیه را بو کنید.

 

درمان سینوزیت با طب سنتی

درمان سینوزیت با گیاهان دارویی

 

شما می توانید تجربیات و نظرات خود در رابطه با روش های گیاهی درمان سینوزیت درخانه را در بخش نظرات همین مطلب با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید .

4 دیدگاه ها

پیام بگذارید