پیشگیری و بیماری ها سلامتی

درمان سرماخوردگی با طب سنتی در خانه

سرما خوردگی
نوشته شده توسط Paidar

درمان سرما خوردگی

همه ی ما در طول عمر خود حداقل برای یک بار هم که شده سرما خورده ایم . درواقع یکی از شایع ترین بیماری های فصل پاییز و زمستان سرماخوردگی است که اکثر افراد دچار آن می شوند . خستگی زیاد و مداوم ، آبریزش بینی و گاهی تب از علائم سرماخوردگی هستند . درمان سرماخوردگی تنها ملزم به مراجعه به پزشک و استفاده از دارو و آمپول نیست . اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که علاقه ای به مراجعه به پزشک ندارید و یا از آمپول زدن می ترسید در ادامه این مقاله از وبسایت لبخند ما همراه ما باشید .

غذاها و خوراکی هایی که باعث سرما خوردگی می شود

برای پیشگری از سرما خوردگی باید از این خوراکی ها استفاده کنید: خرما – مغز بادام – مغز فندق – کرفس – پنیر – لیمو – پیاز – مغز پسته – مغز گردو – کلم – شیر – پرتقال – سیر.

غذاها و خوراکی هایی که به درمان سرما خوردگی کمک می کنند

خوراکی هایی که باعث درمان سرما خوردگی می شوند:

شلغم پخته – لوبیا – پیاز – اسفناج – کلم – برنج – شربت شلغم – آب پرتقال – کرفس – سیر – شاهی – شیر برنج – شیر – آب سیب درختی قرمز – آب لیمو شیرین با شکر.

درمان سرماخوردگی با طب سنتی و روش های خانگی

توجه از موارد درمان تنها به صورت تکی استفاده شود در صورتی که درمان با انجام یک روش موفق نبود سپس روش دیگر را امتحان کنید.

درمان سرما خوردگی با لیمو عمانی
برای درمان سرما خوردگی لیمو عمانی و سنبل الطیب و گل گاو زبان را با هم قاطی کرده و دم کنید و آب آن را شیرین کنید و بخورید

درمان سرما خوردگی
سرما خوردگی همراه با تب اگر سرما خورده اید و سرما خوردگی همراه تب باشد از هر کدام از مواد زیر 15 گرم مغز ناخنک، گل نیلوفر، ریشه کاسنی، خارخاسک، بادرنجبوبه، تخم کاسنی، همه را با هم قاطی کرده و مواد را به شش قسمت مساوی تقسیم میکنیم و روزی یک قسمت از آن را بجوشانید بعد دارو را از الک یا صافی رد کنید و آب صاف شده آن را شیرین کرده و در طول روز بنوشید.

درمان سرما خوردگی با ریشه کاسنی
آب جوشانده ریشه کاسنی  عرق گل لادن را با لعاب به دانه و شربت بنفشه قاطی کرده و روزی سه نوبت در هر نوبت یک فنجان بنوشید.

درمان سرما خوردگی با برف !
پیش گیری از سرما خوردگی بینی  در اول زمستان هر سال برف اول و دوم و سوم زمستان که می بارد مقداری از آن را بیاورید وبر غضروف بینی و اطراف بینی بمالید تا از سرما خوردگی در امان بمانید

درمان سرما خوردگی
برای جلوگیری و درمان ابریزش بینی  از هرکدام از مواد زیر یک مثقال بابونه شیرازی، آویشن شیرازی، تخم گشنیز و از هر کدام از مواد زیر دو مثقال مغز ناخنک، گل بنفشه و از مواد زیر چهار مثقال استوخدوس هندی و مرزنجوش و سه مثقال از بادرنجبویه و ده مثقال از پر سیاوشان همه را باهم قاطی کرده و نیم کوب کنید و بعد به ده قسمت تقسیم کنید و در هر شب یک قسمت از دارو  را در یک و نیم لیوان آب جوش خیس کنید و صبح با همان آب دارو را بجوشانید و بخور دهید بعد دارو را از صافی و الک رد کنید و آب صاف شده آن را شیرین کرده و بخورید و تفاله دارو را دوباره در شب در آب خیس کنید و دوباره صبح با همان آب بجوشانید و آب صاف شده آن را شیرین کرده و بخورید.

درمان سرما خوردگی
حفض، میخک، اگیرترکی همه را به یک اندازه با هم قاطی کرده و نرم بسایید و در هر روز کمی از دارو را در بینی بکشید.

درمان سرما خوردگی
از هر کدام از مواد زیر 10 گرم: مرمکی، انقوزه، سکبینج، کندر خوراکی، هلیله ی سیاه، پوست هلیله ی زرد، تور زنجان مصری، گلنار فارسی و از هر کدام از مواد زیر 3 گرم: صبر زرد، مقل ارزق همه مواد را با هم قاطی کرده و نرم بسایید و با کمی آب مرطوب کرده و دارو را به صورت خمیر سفتی در بیاورید و از دارو قرص هایی به اندازه ی یک نخود درست کنید و بعد از خشک کردن در سه نوبت صبح، ظهر و شب هر نوبت 1 تا 2 عدد از آن را بخورید.

درمان سرما خوردگی
از هر کدام از مواد زیر 10 گرم: ریوند چینی، اذحرمکی و دارچین و از هر کدام از مواد زیر 5 گرم: قسط شیرین و زرآوند و از مرمکی 3 گرم و 2 گرم هم از زعفران و از انیسون 20 گرم و 30 گرم تخم کرفس سپس همه مواد را با هم قاطی کرذه و نرم بسایید و با 250 گرم عسل قاطی کرده و در سه نوبت صبح، ظهر و شب قبل از غذا 1 قاشق شربت خوری از دارو را بخورید.

قطع آب ریزش بینی بر اثر سرما خوردگی
هر روز صبح و عصر هر بار مرزنجوش 5 گرم و بابونه 5 گرم همه را با هم جوشانیده  و با آن بخور دهید بعد دارو را از الک یا صافی رد کنید و آب صاف شده ی آن را شیرین کرده و بخورید و با آب یخ انگشت شصت را سرد کرده تا آب ریزش بینی قطع شود.

درمان سرما خوردگی با گیاهان دارویی

 

شما میتوانید تجربیات خود را در بخش نظرات همین مطلب با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید .

پیام بگذارید