پوست و مو سلامتی

درمان ریزش مو با روش های خانگی | درمان ریزش مو

ریزش مو
نوشته شده توسط Paidar

درمان ریزش مو

ریزش مو چیست؟

ریزش مو یکی از ناراحت کننده ترین اتفاقاتی است که ممکن است برای موهایمان بیفتد. اما خب این امر بدون دلیل نمی باشد و همچنین بدون درمان نمی باشد.
درمان های مختلفی برای ریزش مو وجود داد ولی درمان های خانگی – گیاهی که بدون عوراض و هزینه چندانی می باشند پیشنهاد بهتری از دیگر موارد هستند.ما در ادامه علاوه بر بررسی عوامل و دلایل چندین روش مختلف درمانی را برای ریزش مو قرار داده ایم.

عوامل ریزش مو

ریزش مو ممکن است در اثر عوامل طبیعی یا غیر طبیعی باشد:

عوامل طبیعی مانند:
پیری
ارثی

عوامل غیر طبیعی مانند:
بروز اختلال در ترمیم های سلولی
شک های نگهانی
غم و اندوه
مطالعه و تفکر زیاد بدون تغذیه خوب و مناسب
امراض مو

امراض مو خود به چند دسته تقسیم می شوند:
شوره سر
عفونت استافیلوکوکی
شکستگی مو
عفونت های قارچی
خشکی بیش از حد
چربی بیش از حد
مو خوره
کم خونی و ضعف عمومی
عوامل عفونی در هر نقطه بدن

 

درمان ریزش مو با روش های خانگی

 

توجه از موارد درمان تنها به صورت تکی استفاده شود در صورتی که درمان با انجام یک روش موفق نبود سپس روش دیگر را امتحان کنید.

درمان ریزش مو (روش اول)
از موارد زیر هر کدام 10 گرم: مازو و پوست هلیله ی زرد، 30 گرم آمله مقشر، 20 گرم تخم مورد همه را با هم مخلوط و نیم کوب کنید، سپس موارد گفته شده را در 4 لیوان آب جوشانیده تا حدود 2 لیوان آب بماند. سپس به همراه یک لیوان روغن کنجد آب صاف شده را روی آتش ملایم بجوشانیدتا روغن مانده و آب تمام شود.روغن مانده را هر روز به سر خود بمالید.

 

درمان ریزش مو (روش دوم)
از مواردی که نام برده میشود هر کدام یک قسمت: مرصاف، مستکی رومی، کندر، مازو. و از قردمانا دو قسمت و از لادن سه قسمت آماده خواهیم کرد.
داروها را نرم بسایید سپس در روغن گل قاطی کرده و همیشه بر سر خود مالیده شود.

 

درمان ریزش مو (روش سوم)
از موادی که گفته می شود هر کدام 20 گرم: پوست سبز گردوی تازه، تخم چغندر، برگ درخت سرو، برگ شقایق، برگ مورد، آمله ی مقشر، پر سیاوشان، سمبل طیب، سعد کوفی، تخم کرفس.
سپس از این موارد هر کدام 10 گرم: هسته ی خرمای سوخته، خاکستر ریشه ی درخت کاج، اقاقی، مضطکی رومی.
آماده شود و نرم بکوبید سپس با روغن کنجد قاطی شود و همیشه بر سر خود بمالید.

 

درمان ریزش مو (روش چهارم)
از موارد نام برده هر کدام 25 گرم: پر سیاوشان، شنبلیله ی خشک، حنا، قهوه، گل ریواس. و سیاه دانه، نخود خام، مورد همه را با هم مخلوط کرده و خیلی نرم ساییده شود.
همچنین از هر کدام از موارد زیر 50 گرم: مغز گردو، مغز بادام خام، مغز فندق خام، مغز پسته ی خام را مخلوط کرده و نرم کوبیده شود.
سپس تمامی موارد را با هم قاطی کرده و دو شب در هفته به هنگام خواب به مقدار یک استکان از این دارو را به همراه دو عدد تخم مرغ قاطی کرده و به روی پوست سرتان بمالید سپس سر را پیچیده و بخوابید.
پس از انجام موارد بالا فردا صبح حمام رفته و سر خود را بشویید.

 

درمان ریزش مو با روش های گیاهی

 

شما می توانید تجربیات و نظرات خود در رابطه با درمان ریزش مو در خانه را در بخش نظرات همین مطلب با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید .

پیام بگذارید