پیشگیری و بیماری ها سلامتی

درمان درد پهلو با طب سنتی در خانه

نوشته شده توسط Paidar

درمان درد پهلو

درد پهلو چیست؟

زمانی که هر طرف از پهلو درد بگیرد به آن درد پهلو می گویند البته ممکن است این درد در جلو یا غقب پهلو باشد. درد پهلو میتواند به دلایل مختلفی رخ دهد و دلیل و علت یکسانی برای درد پهلو وجود ندارد.

علت درد پهلو

بیماری های زنان – شکستگی ستون مهره – بیرون زدگی دیسک و مشکلات کمری – سنگ کلیه – بیماری های کبد – گرفتگی عضلات – بیماری های کیسه صفرا – عفونت معده و روده – حاملگی.

برای پهلو درد چه بخوریم چه نخوریم؟

از خوردن آبجو و بادنجان خودداری کنید. و خوردنی که برای درد پهلو نیز مفید است کرفس است که باید هر روز مصرف شود.

درمان درد پهلو به روش گیاهی

توجه از موارد درمان تنها به صورت تکی استفاده شود در صورتی که درمان با انجام یک روش موفق نبود سپس روش دیگر را امتحان کنید.

درمان درد پهلو (روش اول)
بری درمان درد پهلو پرسیاوش، بذر رازیانه و انجیر را با هم قاطی کرده و بجوشانید بعد دارو را از الک یا صافی رد کنید و آب صاف شده ی آن را میل فرمایید.

درمان درد پهلو (روش دوم)
فضله ی کبورت، شاهی تازه و خردل را کوبیده و بر پهلو ضماد کنید.

درمان درد پهلو که ناشی از درد کلیه است
درد پهلویی که مربوط به کلیه از هر کدام از مواد زیر 2 مثقال: قدومهی شیرازی، بانگو، ریشه ی کاسنی، تخم کاهو، به دانه، تخم خرفه، تخم گشنیز، کبابه ی چینی و کانج همه را با هم نرم بکوبید و روزی سه نوبت هر نوبت یک قاشق مربا خوری از آن را با آب سرد میل فرمایید.

تشخیص پزشک از درد پهلو

گاهی درد پهلو به دلیل عفونت می باشد که در این صورت پزشک برای کسی که درد پهلو دارد آنتی بیوتیم تجویز می کنید و در صورتی که درد پهلو از سنگ کلیه باشد معمولا نیاز به جراحی می باشد.
البته روش های فوق به هیچ وجه جایگزین مراجعه به پزشک و درمان قطعی نمی باشند و توضیه می شود حتما به پزشک مراجعه کنید.

درمان درد پهلو با گیاهان دارویی

پیام بگذارید