پیشگیری و بیماری ها سلامتی

درمان تشنج با طب سنتی در خانه

درمان تشنج
نوشته شده توسط Paidar

درمان تشنج

خوراکی های مفید برای تشنج

این مواد خوراکی برای تشنج خیلی مفید و موثر است.
نوشیدن کومبوچا، آب دم کرده ی آویشن کوهی، عرق نعنا، ریحان، زعفران درغذاهای روزانه، عرق استوخدوس هندی، آب لیمو، آب دم کرده ی استوخدوس هندی، آب انار، عرق شیرین بیان، آب جوشانده ی ریشه ی شیرین بیان، عرق بهار نارنج، عصاره ی شیرین بیان، شلغم پخته، دوم کرده ی عرق بهار نارنج، عرق نعناع، زیره در غذاهای روزانه، آب جوشانده ی اکلیل الملک و نعناع تازه.

درمان تشنج با طب سنتی و روش های خانگی

توجه از موارد درمان تنها به صورت تکی استفاده شود در صورتی که درمان با انجام یک روش موفق نبود سپس روش دیگر را امتحان کنید.

درمان تشنج (روش اول)
در یک لیتر آب جوش برگ تیول برژیکی را 10 دقیقه دم کنید بعد آب آن را از الک یا صافی رد کنید و آب صاف شده ی آن را با عسل شیرین کنید و در یخچال بگذارید و روزی سه نوبت و هر نوبت یک فنجان از آن را بخورید.

 

درمان تشنج (روش دوم)
در یک لیتر آب 10 گرم نعناع خشک را بجوشانید تا آبی که در آن انداخته ایم به نصف برسد و بعد آن را از الک یا صافی رد می کنیم و آب آن را به سه قسمت تقسیم کنیم، و در سه نوبت در روز صبح و ظهر و عصر بعد از هر وعده غذا آن را بنوشید.

 

درمان تشنج (روش سوم)
در یک لیتر آب جوش 25 گرم سوسنبر را دم کنید بعد  آب آن را از الک یا صافی رد کنید و آب آن را به سه قسمت تقسیم نموده و در صبح و ظهر و عصر بنوشید.

 

درمان تشنج (روش چهارم)
50 گرم از میوه گل نسترن را شب هنگام نیم کوب کرده و در یک لیتر آب سرد خیس کرده و در همان آب صبح 5 دقیقه بجوشید و 15 دقیقه هم دم کنید و آب آن را از الک یا صافی رد کنید و آب آن را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید و در سه نوبت هر نوبت یک قسمت از آن را بخورید و این کار را چند روز انجام دهید.

 

درمان تشنج (روش پنجم)
8 فنجان آب و یک فنجان آب پرتقال و یک فنجان آب نارنج را با هم قاطی کرده و بعد از 30 دقیقه گل قند را در این مواد حل کنید و بعد از آن مواد را به سه قسمت مساوی تقسیم کرده و در سه نوبت بعد از غذا صبح، ظهر و عصر هر مرتبه یک قسمت از آن را بخورید.

تشنج

درمان تشنج (روش ششم)
در هر روز در 1 لیتر آب 40 گرم کل شاه پسند را 10 دقیقه بجوشانید بعد آب آن را از الک یا صافی رد کنید و آب آن را به سه قسمت مساوی تقسیم نموده و در طول روز در سه نوبت صبح، ظهر و شب هر نوبت یک قسمت از ان را بخورید.

 

درمان تشنج (روش هفتم)
در هر روز در یک لیوان شیر نصف استکان سکنجبین را قاطی کرده و بعد افتیمون شامی نرم شده 3 گرم را در آن قاطی کرده و صبح و شب از آن بخورید.

 

درمان تشنج (روش هشتم)

روزی سه مرتبه روغن مرزنجوش را بر موضع بمالید.

 

درمان تشنج (روش نهم)

در یک لیوان آب 20 گرم گل نرگس را زمان زیادی بجوشانید و روزی موضع ضماد کنید.

 

درمان تشنج (روش دهم)
در روغن زیتون 100 گرم گل خشک بابونه را قاطی کرده و به مدت 20 ساعت با بین ماری بجوشانید بعد از روی آتش بردارید و به این صورت بابونه ها را که آماده کرده ایم روی پارچه ای بریزید و آن را روی موضع بگذارید.

 

درمان تشنج در مزاج های بلغمی (روش اول)
برای درمان تشنج در مزاج های بلغمی از هرکدام از مواد زیر 10 گرم صمغ کما، جا و شیر خشک، اوشق، شهم هنظل، دانه اسفند، مقل ارزق، کنجیده یا انزروت همه را با هم قاطی کنید و از هر کدام از مواد زیر هم 20 گرم:
تخم مورد و پوست هلیله ی زرد و همچنین 30 گرم از سکبینج، همه مواد ها را با هم قاطی کرده و نرم بسایید و سپس با مقداری گل قند عسلی قاطی کرده تا به صورت خمیر سفتی شود و قرص هایی به اندازه ی یک نخود از خمیر درست کنید و در طول روز هر صبح، ظهر و شب هر نوبت دو عدد از ان را بخورید.

 

درمان تشنج در مزاج های بلغمی (روش دوم)
از هر کدام از مواد زیر 10 گرم:
تخم شربتی مرزنجوش یزدی و استوخدوس هندی و از جوز هندی هم 5 گرم و سنبل الطیب هم 5 گرم را با هم قاطی و نرم بکوبید بعد به سه قسمت مساوی مواد را تقسیم کرده و یک قسمت از آن را شب با گلاب به صورت خمیر کنید و بر پوست سر بگذارید و صبح آن را با آب گرم بشویید.

درمان تشنج با گیاهان دارویی

 

شما می توانید تجربیات و نظرات خود در رابطه با درمان تشنج را در بخش نظرات همین مطلب با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید .

پیام بگذارید