پیشگیری و بیماری ها سلامتی

درمان تبخال به روش های خانگی | درمان تبخال

نوشته شده توسط Paidar

درمان تبخال

تبخال چیست؟

تبخال یک بیماری مسری است که اکثرا به صورت تاول های کوچک و درد ناک رو پوست فرد خود را نشان می دهد. تبخال بیشتر در اطراف لب یا آلت تناسلی ایجاد می شود و این ویروس بیشتر در اثر تماس مستقیم با تاول انتقال می یابد. و وقتی که فرد یک بار به این ویروس آلوده شود ویروس تبخال در عصب به صورت مخفی باقی می ماند و در مواقع استرس یا بیماری دوباره باعث تبخال می شود و همچنین این ویروس در افراد مبتلا به ایدز به دلیل کاهش ایمنی بدن شدیدتر و شایع تر است.

برای درمان تبخال چی بخوریم چی نخوریم؟

وقتی فرد دچار تبخال شدید شده است باید از خوردن نمک و همچنین از غذاهای نمک دار خودداری کند و خوردن آب دم کرده ی آویشن، آب سیب درختی، آب انگور و آب لیمو را بیشتر بکند.

درمان تبخال با طب سنتی

توجه از موارد درمان تنها به صورت تکی استفاده شود در صورتی که درمان با انجام یک روش موفق نبود سپس روش دیگر را امتحان کنید

درمان تبخال با قرص آسپرین
برای درمان روزی 2 عدد قرص آسپرین بخورد و در روز روی آن را سه مرتبه پماد پنسیلین بمالد.

درمان تبخال با گل گاوزبان
گل گاوزبان را در یک لیوان آب جوش 10 دقیقه دم کنید و بعد دارو را از صافی یا الک رد کنید و آب صاف شده ی آن را روزی سه نوبت صبح، ظهر و شب بنوشید.

درمان تبخال با آویشن
10 دقیقه 50 گرم ساقه های کلدار آویشن را در یک لیتر آب دم کنید و دارو را از الک یا صافی رد کنید و آب صاف شده ی آن را به مرور در طول روز بخورید.

درمان تبخال
روزی 2 عدد قرص آسپرین میل فرمایید و با آب دم کرده ی چوبک روزی سه نوبت روی تبخال را بشویید و بعد روی تبخال آب لیمو بمالید.

درمان تبخال با کمپرس یخ
برای درمان تبخال لب میتوانید از کمپرس یخ استفاده کنید. یک تکه یخ آماده کنید و آن را در پارچه یا حوله ای قرار دهید سپس 10 دقیقه این کمپرس را روی تبخال خود بگذارید. این کار را روازنه چندین بار انجام دهید تا نتیجه حاصل شود.

درمان تبخال با چای
در آب ولرم یک کیسه چای را چند دقیقه خیس کنید سپس آن را برای چند دقیقه روی تبخال خود بزنید همچنین برای درمان تبخال میتوانید یک پارچه را در یک چای غلیظ سیاه خیس کرده روی تبخال خود قرار دهید.

درمان تبخال با گیاهان دارویی

پیام بگذارید