پیشگیری و بیماری ها سلامتی

درمان استفراغ یا تهوع با طب سنتی در خانه

نوشته شده توسط Paidar

درمان استفراغ یا تهوع

 برای جلوگیری از تهوع یا استفراغ باید از خوردنی های زیر زیاد استفاده کنید

بادیان، حل، تخم شوید، ترشی پیاز، مربای به با نعنا، رب به ترش، شاهدانه، گرد غوره، دانه های داخل به، فرنجمشک، آب جوشانده ریشه شیرین بیان، سنجد، شربت زرشک ،آب پیاز با سکنجبین، نعنا سبز و تازه، آب زرشک، تمرهندی، آلبالو، شربت به لیمو، انار ترش، پرتقال، آب دم کرده ی شکوفه درخت به، خرمای سبز و کال شربت سیب، آب لیمو و آب به خام.

درمان استفراغ یا تهوع با طب سنتی

توجه از موارد درمان تنها به صورت تکی استفاده شود در صورتی که درمان با انجام یک روش موفق نبود سپس روش دیگر را امتحان کنید.

درمان های کوتاه برای استفراغ یا تهوع
رب انار را با نعنا کوبیده قاطی کرده و میل فرمایید.
سوسنبر را در شراب خیس کنید و میل فرمایید.
آب انار ترش را یا نعناع کوبیده را با نعنا کوبیده قاطی کرده و میل فرمایید.
سکنجبین را با عصاره پونه و رب انار قاطی کرده و میل فرمایید.
زیره سیاه را با سماق نیم کوب قاطی کرده و میل فرمایید.
سیب سرخ را رنده کنید و بعد با عسل قاطی کرده و می فرمایید.

درمان استفراغ یا تهوع (روش اول)
برای جلوگیری از تهوع یا استفراغ نیز می‌توانید بذر رازیانه را بجوشانید و آب آن را صاف کنید وآب رازیانه را با عسل شیرین کنید و می فرمایید.

درمان استفراغ یا تهوع (روش دوم)
از هر کدام از مواد زیر یک مثقال مرمکی، حب القار، جطانای رومی و زراوند طویل همه مواد را قاطی کرده و نرم بسایید سپس یک استکان از عسل و را با داروها قاطی کرده و در روز ۳ نوبت و هر نوبت به اندازه یک عدد نخود از دارو را می فرمایید.

درمان استفراغ یا تهوع (روش سوم)
از هر کدام از مواد زیر یک لیوان آب زرشک، آب سیب و ۲۵۰ گرم شکر و نصف لیوان آب لیمو شیرین همه مواد را با هم قاطی کرده و مواد را بجوشید تا قوام شود و در سه نوبت صبح و ظهر و شب هر نوبت یک فنجان از دارو را بخورید.

برای جلوگیری از استفراغ در وسیله نقلیه
گاهی وقتا ریحان تازه را در دهان بجوید و بعضی وقتا ریحان تازه را بو کنید یا می‌توانید در وسیله نقلیه یک لیوان آب پرتقال بخورید.

درمان استفراغ از سودا یا بلغم
برای رفع تهوع در مزاج سودا یا بلغمی فرنجمشک، زیره کرمانی، عود هندی، سنبل الطیب، قرفه، زرشک خشک، گل محمدی، قرنفل، مصطکی رومی، نعنا خشک و پوست سبز پسته همه مواد را به یک اندازه با هم قاطی کرده و نر به سایز و هر بار یه قاشق شربت خوری از دارو را کفلمه کرده و یا می توانید با قدری سکنجبین قاطی کرده و میل فرمایید.

درمان استفراغ یا تهوع با گیاهان دارویی

پیام بگذارید