سلامت جنسی سلامتی

تقویت هورمون زنانه با گیاهان دارویی

هورمون های زنانه
نوشته شده توسط Paidar

تقویت هورمون زنانه

هورمونهای جنسی زنانه دو نوع می باشند

پروژسترون و استروژن
استروژن نام گروهی از هورمون ها می باشد از مهمترین استروژن ها می توان استرول، استرادیول و استریول را نام برد.
ترشح استروژن در کودکی خیلی کم است و در بلوغ این ترشح زیاد می شود و دلیل تغییر شکل اندام های جنسی در دوران بلوغ که به شکل افراد بزرگسال درمی‌آید ترشح بیشتر هورمون استروژن می باشد.

وظیفه استروژن چیست
وظیفه استروژن ها به وجود آوردن صفات زنانه مثل ظریف کردن صدا و رشد اندام های تولید مثلی زنان می باشد.
یکی دیگر از مزایای استروژن ها استفاده آنها به عنوان دارو است برای درمان پروستات مردان و سرطان سینه در زنان یائسه و سرطان سینه به طور معمول استفاده می شود از داروهایی که از استروژن در آن ها استفاده شده است شکل های مختلفی مثل پماد واژینال، نوار های های قابل چسباندن به پوست و قرص‌های خوراکی را میتوان نام برد.

خوب کار نکردن هورمون های زنانه عوارضی دارید که برخی از آن ها:
کاهش میل جنسی – افسردگی – سرطان پستان – داشتن حالت های ویار مانند – خونریزی از رحم به صورت بیش از حد – غذهای شکمی – ناباوری می باشند.

تقویت هورمون زنانه با روش های خانگی

توجه از موارد درمان تنها به صورت تکی استفاده شود در صورتی که درمان با انجام یک روش موفق نبود سپس روش دیگر را امتحان کنید.

تقویت هورمون زنانه (روش اول)
برای تقویت و افزایش دادن هورمون زنانه باید هر روز از رازیانه استفاده کنید یا می‌توانید رازیانه را بجوشانید و آن را از صافی یا الک رد کنید و آب صاف شده آن را بخورید یا می‌توانید رازیانه را نرم کوبیده و با دیگر ادویه ها یا خوراکی های دیگر قاطی کرده و مصرف کنید یا می‌توانید رازیانه را بکوبید و با آب گرم یا سرد قاطی کرده و شکر را به آن اضافه کنید و آب صاف شده آن را بنوشید یا می توانید پودر رازیانه را داخل دهان بریزید و با آب آن را بخورید یا می‌توانید رازیانه را به صورت خمیری در آورده و از خمیر قرص‌های درست کرده و با داروهای دیگری که برای زنان مصرف می‌کنید قاطی کرده و میل فرمایید.

تقویت هورمون زنانه (روش دوم)
گیاه پنج انگشت برای تنظیم هورمون های زنانه بسیار مفید می باشد اما اینجا به صورت کند از ۳ تا ۶ ماه ۳۶ ماه اثر خود را نشان می دهد همچنین این به بعد از قطع کردن قرص های ضدبارداری به تنظیم موازنه قاعدگی کمک می‌کند
در نظر داشته باشید استفاده از پنج انگشت در زمان شیردهی و بارداری و همچنین هنگام استفاده از قرصهای ضدبارداری توصیه نمی شود و از مصرف آن خودداری کنید

تقویت هورمون زنانه با طب سنتی

پیام بگذارید