تکنولوژی کامپیوتر نرم افزار

آموزش رفع مشکل ارور Fake Serial در دانلود منیجر

آموزش رفع مشکل ارور Fake Serial در دانلود منیجر
نوشته شده توسط ابراهیم شجاعی

رفع مشکل ارور سریال تقلبی دانلود منیجر

اینترنت دانلود منیجر یا همان IDM ، محبوب ترین و بهترین نرم افزار برای مدیریت دانلود در حال حاظر می باشد که میلیون ها کاربر از این نرم افزار برای مدیریت دانلود های خود در ویندوز استفاده می کنند . از آنجا که ما از نسخه های کرک شده نرم افزار ها استفاه می کنیم ، عموما با یک مشکل دز این نرم افزار مواجه هستیم که در ادامه به نحوه رفع آن می پردازیم .

همانطور که گفتیم اکثر کاربران ایرانی از نسخه کرک شده و رایگان این نرم افزار استفاده می کنند و به همین دلیل مدام با یک پیغام آزار دهنده با موضوع “سریال جعلی” با متن IDM has been registered with the Fake serial number… در این نرم افزار رو به رو هستند . تصویر این پیغام معروف رو در زیر مشاهده می کنید ! 🙂

این پیغام به این منظور است که شما از یک سریال جعلی برای فعالسازی اینترنت دانلود منیجر استفاده کرده اید و باید سریال اصلی را خریداری کنید و سپس برای فعالسازی مجددا اقدام کنید . خوب ما چون از نسخه رایگان این نرم افزار استفاده می کنیم و قصد خرید سریال نامبر را نداریم ، میخواهیم از چند ترفند ساده برای حذف این پیغام و فعالسازی IDM استفاده کنیم . در ادامه این مقاله از وب سایت لبخند ما همراه ما باشید …

آموزش رفع مشکل ارور Fake Serial در دانلود منیجر

رفع مشکل پیغام سریال جعلی اینترنت دانلود منیجر

خب برای شروع از طریق My Computer یا همان ویندوز اکسپلورر ، وارد درایو ویندوز شوید . (درایو ویندوز عموما درایو C است) از پوشه های موجود در درایو ویندوز ، وارد مسیر Program Files (x86) > Internet Download Manager شوید تا مانند تصویر زیر فایل های پوشه IDM برای شما نمایان شود .

از میان فایل ها ابتدا فایل IDMGrHlp.exe را پیدا کنید و آن را حذف کنید . سپس به دنبال فایل idmBroker.exe بگردید و آن را کپی کنید و در همین پوشه آن را paste کنید .

آموزش رفع مشکل ارور Fake Serial در دانلود منیجر

حالا فایل idmBroker.exe – Copy را به “IDMGrHlp.exe” تغییر نام دهید .

رفع مشکل Fake Serial اینترنت دانلود منیجر IDM

تبریک ! مراحل روش اول به پایان رسید . الآن فقط باید یک بار سیستم خود را ری استارت کنید تا از شر پیغام سریال جعلی Fake Serial دانلود منیجر خلاص شوید .

درصورتی که این ترفند ، ارور فیک سریال دانلود منیجر شما را رفع نکرد از روش های بعدی استفاده کنید .

رفع ارور فیک سریال دانلود منیجر

در روش دوم باید از طریق My Computer یا همان ویندوز اکسپلورر وارد مسیر مقابل شوید : Local Disk (C) > Windows > System32 > drivers > etc

پوشه etc حاوی 5 فایل است و ما با فایل اول یعنی hosts کار داریم . درواقع قصد داریم این فایل را ویرایش کنیم . برای این کار مانند تصویر زیر روی فایل hosts کلیک راست کنید و گزینه Edit with Notepad++ را انتخاب کنید . (ما برای ویرایش فایل از نرم افزار Notepad++ استفاده کردیم) اجباری بر استفاده از این نرم افزار برای ویرایش نیست . شما میتوانید فایل را با برنامه نوت پد معمولی خود ویندوز هم ویرایش کنید . در هر صورت با برنامه نوت پد فایل را باز کنید .

رفع مشکل Fake Serial اینترنت دانلود منیجر IDM

مانند تصویر زیر کد های زیر را در آخرین خط کد های فایل hosts قرار دهید .

۱۲۷٫۰٫۰٫۱ tonec.com
۱۲۷٫۰٫۰٫۱ www.tonec.com
۱۲۷٫۰٫۰٫۱ registeridm.com
۱۲۷٫۰٫۰٫۱ www.registeridm.com
۱۲۷٫۰٫۰٫۱ secure.registeridm.com
۱۲۷٫۰٫۰٫۱ internetdownloadmanager.com
۱۲۷٫۰٫۰٫۱ www.internetdownloadmanager.com
۱۲۷٫۰٫۰٫۱ secure.internetdownloadmanager.com
۱۲۷٫۰٫۰٫۱ mirror.internetdownloadmanager.com
۱۲۷٫۰٫۰٫۱ mirror2.internetdownloadmanager.com
۱۲۷٫۰٫۰٫۱ mirror3.internetdownloadmanager.com

توجه داشته باشید بعد از قرار دادن کد ها ی بالا در انتهای کدهای فایل ، چیدمان کد ها باید مانند تصویر زیر باشد . پس از اعمال این تغییرات با فشردن دکمه های CTRL+S فایل را ذخیره کنید تا تغییرات اعمال شود .

رفع مشکل Fake Serial اینترنت دانلود منیجر IDM

توجه :

برخی از کاربران گفته بودن که فایل hosts را نمی توانند ویرایش کنند . درواقع هنگام سیو کردن یک ارور نمایان می شود . پیغامی که هنگام سیو فایل دریافت میکنید می گوید این فایل تنها قابل خواندن است و شما اجازه ویرایش آن را ندارید !

برای رفع این مشکل روی فایل hosts کلیک راست کنید و گزینه آخر یعنی Properties را انتخاب کنید تا پنجره ی زیر برای شما باز شود . مانند تصور زیر تیک گزینه Read-only را بردارید و سپس روی دکمه ok کلیک کنید . Read-only به معنای فقط خواندنی است و زمانی که تیک این گزینه فعال باشد امکان ویرایش فایل وجود ندارد . برای همین ما تیک این گزینه را بر می داریم تا براحتی بتوانیم فایل را ویرایش کنیم .

رفع مشکل Fake Serial اینترنت دانلود منیجر IDM

به پایان روش دوم رسیدیم . مجددا سیستم خود را ری استارت کنید . و نتیجه را ببینید . با استفاده از این دو ترفند به احتمال 80 درصد مشکل پیغام IDM has been registered with the Fake serial number  دانلود منیجر شما حل می شود .

اگر باز هم همچنان پیغام سریال جعلی دانلود منیجر برای شما نمایش داده می شود نگران نباشید . در ادامه یک ترفند دیگر نیز برای حل این مشکل به شما عزیزان آموزش می دهیم 🙂

آموزش رفع خطای سریال تقلبی دانلود منیجر

 

در دروش آخر ابتدا باید با فشردن دکمه های Win+R از روی کیبورد ، پنجره Run را در ویندوز اجرا کنید . مانند تصویر زیر عبارت regedit  را وارد کنید و اینتر را بزنید .

رفع مشکل Fake Serial اینترنت دانلود منیجر IDM

از منوی سمت چپ پنجره رجیستری به مسیر مقابل بروید : HKEY_CURRENT_USER > Software > DownloadManager

از لیست عبارت های سمت راست مانند تصویر زیر ، فایل LastCheck  را پیدا کنید و روی آن دبل کلیک کنید.

رفع مشکل Fake Serial اینترنت دانلود منیجر IDM

وقتی روی فایل LastCheck دبل کلیک کردید پنجره ای کوچک مانند تصویر زیر برای شما نمایان می شود . در این پنجره یک تاریخ میلادی نوشته شده است. (مثلا در پنجره زیر 02/15/1910 نوشته شده است) . این تاریخ همان زمانی است که آخرین بار نرم افزار دانلود منیجر IDM سرور خود را چک کرده است . نرم افزار دانلود منیجر در هر بار اجرا این تاریخ را می خواند و اگر یک هفته از آن گذشته باشد، سرور خود را چک کرده و سپس تاریخ روز را ثبت می کند.

حالا در این مرحله ما قصد داریم دانلود منیجر را گول بزنیم ! یعنی قصد داریم تاریخی قرار دهیم تا IDM نتواند خود را برای آپدیت بررسی کند 🙂

به همین منظور تاریخ فوق را مثلا 10 سال جلوتر قرار دهید و  در آخر روی OK کلیک کنید

رفع مشکل Fake Serial اینترنت دانلود منیجر IDM

در آخرین قدم نیز باید یک تیر خلاص را به دانلود منیجر بزنیم . برای این کار از لیست عبارت های سمت راست در ویندوز رجیستری ، عبارت LastCheckQU را پیدا کنید و آن را حذف کنید . برای حذف این عبارت کافیست روی آن کلیک راست کرده و گزینه Delete را انتخاب کنید .

 

نکته :

پیشنهاد ما این است که هر سه ترفند را انجام دهید و سپس نرم افزار IDM را کرک کنید و سیستم خود را ریست کنید . با این کار 100 درصد از شر ارور دانلود منیجر خلاص می شوید .

 

در این مقاله سعی شد 3 ترفند عالی و تست شده برای رفع پیغام سریال جعلی دانلود منیجر به شما آموزش داده شود . امیدواریم این مطلب آموزشی برای شما مفید واقع شده باشد .

درصورتی که شما نیز ترفندی و یا راهکاری برای حل این مشل دارید که در این مقاله به آن ذکر نشده ، میتوانید در بخش نظرات همین مطلب آن را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید .

آموزش رفع ارور دانلود منیجر

 

همچنین برای آموزش ایجاد صف دانلود در دانلود منیجر به اینجا مراجعه کنید .

پیام بگذارید